Rośnie popularność diety pudełkowej – dlaczego?

Rośnie popularność diety pudełkowej – dlaczego?

Catering dietetyczny nie jest nowym wynalazkiem, ale nie da się ukryć, że w Polsce największe triumfy święci dopiero od kilku lat. Znacznie rośnie liczba osób, które korzystają z takiego rozwiązania lub przynajmniej decydują się je wypróbować, rośnie też ilość firm, które dietę pudełkową oferują, dzięki czemu jest ona dostępna w coraz większej ilości miast, również tych mniejszych. Z czego wynika popularność tej formy żywienia? Czy warto się na nią przestawić? Na te pytania odpowiemy poniżej.

Dieta pudełkowa jest odpowiedzią na potrzeby zapracowanych ludzi XXI wieku

Z jednej strony obecnie wiele osób stara się żyć zdrowo, zarówno w kwestii diety, jak i ćwiczeń. Z drugiej strony, często znaczną przeszkodą w życiu zdrowo jest brak czasu na gotowanie czy ćwiczenie. Większość osób pracuje 8 godzin dziennie lub nawet więcej, do tego musi dojeżdżać do pracy, w związku z czym nie ma czasu i siły, aby rano czy po powrocie z pracy gotować zdrowy, pełnowartościowy posiłek.

Korzystna dieta pudełkowa Poznań jest świetnym rozwiązaniem, które pozwala jednocześnie oszczędzić czas, jak i jeść zdrowo (i, co kluczowe, smacznie). Plany posiłków są opracowywane przez ekspertów, a same dania przyrządzane są przez profesjonalnych kucharzy z najwyższej jakości, świeżych składników. Są one dostarczane do naszych drzwi w wygodnych opakowaniach, co oznacza, że można zjeść je w domu, ale też na przykład zabrać ze sobą do pracy, aby zjeść podczas przerwy. W zależności od rodzaju posiłku, będzie on wymagał podgrzania lub będzie od razu możliwy do spożycia.

Gotowe posiłki mogą się wielu osobom niekorzystnie kojarzyć z fast-foodami czy mrożonymi produktami z supermarketu, ale popularność diety pudełkowej wynika właśnie z tego, że łączy ona największe zalety tych metod żywienia (wymaganie niewielkiej ilości czasu, wygoda) z wysoką jakością produktów i dobrym smakiem.

Czy warto przejść na dietę pudełkową?

Dieta pudełkowa jest bez wątpienia godna rozważenia. Jeśli chcemy jeść zdrowo i regularnie, ale nie mamy czasu lub chęci na gotowanie, zdecydowanie warto ją wypróbować. Jeśli jeszcze nie jesteśmy do końca zdecydowani, zawsze możemy zamówić 2 lub 3-dniowy pakiet próbny, który pozwoli nam ocenić jakość posiłków i to, czy taka forma żywienia jest dla nas wygodna.

Catering dietetyczny pozwala na bardzo szeroką personalizację, nie musimy się więc obawiać, że nie znajdziemy nic dla siebie, jeśli mamy specjalne potrzeby żywieniowe. Dostępne są między innymi specjalne diety bezglutenowe, wegańskie czy ketogeniczne. Dostosować do swoich potrzeb można także dzienną, łączną kaloryczność posiłków.

Dodaj komentarz